e-Belge Nedir? Nasıl Düzenlenir?
2022-07-04 10:51:25         e-Belge Nedir? Nasıl Düzenlenir?

E-BELGE NEDİR? NASIL DÜZENLENİR?

Dijital dönüşüm kapsamında belgeler elektronikleşiyor, e-belgeye dönüşüyor. Peki, e-belge sistemi tam olarak ne ifade ediyor? Bu yazımızda A’dan Z’ye e-belge uygulamalarını anlatıyoruz.

Hemen hemen her KOBİ’nin son yıllarda aşina olduğu bir kavram, e-belge. Kapsamı bir hayli geniş, adapte olması ise o denli hızlı. Elektronik belge denildiğinde hangi belgelerin ve uygulamaların bu kapsamda değerlendirildiği ise kimi zaman kafa ka

Okumaya Devam Et →
e-Fatura İçin Özel Entegratör Nedir?
2022-06-29 09:07:36         e-Fatura İçin Özel Entegratör Nedir?

E-FATURA İÇİN ÖZEL ENTEGRATÖR NEDİR?

Elektronik dönüşüm bir parçası olan e-fatura ve e-arşiv gibi her türlü e-belgeyi hazırlayıp gönderebileceğiniz ve depolayabileceğiniz sistemler mevcut.

Teknolojinin son hız ilerlemeye devam ettiği bu günlerde iş hayatı da bu değişimden etkileniyor. e-Dönüşüm süreci başladı ve birçok firma artık fatura kesme ve arşivleme gibi ön muhasebe işlemlerini elektronik ortamdan yürütüyor. Özel entegratörler ise bu yolda işletmelere y

Okumaya Devam Et →
e-İhracat Faturası Nedir? Nasıl Kesilir?
2022-06-20 20:51:23         e-İhracat faturası nedir? Nasıl kesilir?

E-İHRACAT FATURASI NEDİR? NASIL KESİLİR?

Ticaret alanı genişleyip sınırlar aşıldığında elektronik ortamda hazırlanan e-ihracat faturası kullanımında da artış yaşanıyor. Peki, bu resmi belge hangi durumda ve nasıl kullanılıyor? Cevabı yazımızda!

e-İhracat, hem hayatımızın çok içinde hem de süreçleri ve standardı itibarıyla henüz adapte olmaya başladığımız, oldukça yeni bir kavram. Üstelik fatura düzenleme formatı da farklı.

Dolayısıyla farklı o

Okumaya Devam Et →
Mali Mmühür ve e-İmza Nedir? Kimler Başvuru Yapabilir
2022-06-15 15:48:54         Mali Mmühür ve e-İmza Nedir? Kimler Başvuru Yapabilir?

MALİ MÜHÜR VE E-İMZA NEDİR? KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Firmalar tarafından kullanımının oldukça yaygınlaştığını gördüğümüz mali mühür, resmi işlemlerinizin gizliliğini ve güvenliğini esas alıyor. Peki “Kimler başvurabilir, ne işe yarıyor?” diye merak ediyorsanız işte cevapları yazımızda...

Mali mühür nedir?

Mali mühür, firma olarak sahip olduğunuz kaşenin elektronik forma dönüştürülmüş halidir. Artık pek çok resmi işlemin dijital platf

Okumaya Devam Et →
e-Fatura Nedir? e-FaturHakkında 20 Soru 20 Cevap
2022-06-10 00:18:59         e-Fatura Nedir? e-FaturHakkında 20 Soru 20 Cevap

E-FATURA NEDİR? E-FATURA HAKKINDA 20 SORU 20 CEVAP

Bugünlerde teknoloji ve internet ile ilgili hangi etkinliğe katılırsanız katılın şu cümleyi duyarsınız: KOBİ'ler dijitalleşiyor. Peki ya bu dijitalleşmenin en önemli ayağı olan e-faturada neler oluyor? Esnaf için, küçük işletmeler için neler değişiyor? e-Faturaya ihtiyacınız var mı? Maliyeti ne kadar? Hepsini derledik.

e-Fatura son zamanlarda sık sık karşılaştığımız bir kavram. Siz de e-belge türlerinden biri olan b

Okumaya Devam Et →
Vergi Levhası Hakkında Her Şey
2022-06-06 12:57:18         Vergi Levhası Hakkında Her Şey

VERGİ LEVHASI HAKKINDA HER ŞEY

Vergi levhası nedir, kimler vergi levhası alır, nasıl alınır ve vergi levhası sorgulama" gibi soruların cevaplarını sizin için bu yazımızda toparladık.

Vergi Levhası Ne İşe Yarar?

Vergi Levhası; formatı Maliye Bakanlığı tarafından belirlenen, vergi tarhına temel olan kazanç tutarlarını ve bunlara karşılık gelen vergi miktarlarını gösteren belgeye denir. 6111 sayılı Kanunun 82. maddesi ile, VUK’u

Okumaya Devam Et →
SGK İşe Giriş İşlemleri ve Online SGK İşlemler
2022-06-01 00:52:32         SGK İşe Giriş İşlemleri ve Online SGK İşlemleri

SGK İŞE GİRİŞ İŞLEMLERİ VE ONLİNE SGK İŞLEMLERİ

Personel olarak işe başlarken ya da şirketinize bir personel alırken SGK nezdinde yapmanız gerekenleri derlemeye çalıştık. Toparladığımız soruları ve yanıtlarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

SGK işe giriş belgeleri nelerdir?

İşveren için

Şirketler yeni bir personel istihdam ettiklerinde bunu Sosyal Güvenlik Kurumu'na bildirmekle yükümlüdürler. Yeni düzenlemelere g

Okumaya Devam Et →
Şahıs Şirketi Nasıl Kurulur? Gerekli Evraklar Neler?
2022-05-23 11:00:31         Şahıs Şirketi Nasıl Kurulur?

ŞAHIS ŞİRKETİ NASIL KURULUR? GEREKLİ EVRAKLAR NELER?

Şahıs şirketi kurmayı düşünenler ya da sadece konu ile ilgili bilgi edinmek isteyenler, doğru yerdesiniz. Şahıs şirketi hakkında aklınıza gelebilecek tüm soruların cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Şahıs şirketi genellikle tek kişi tarafından kurulan fakat aynı zamanda ortaklar ile de kurulabilen, ortakların sorumluluklarının sınırsız olduğu bir şirket türüdür.

Şahıs Şirketi Nedir?

Okumaya Devam Et →
Savunma ve tutanak nedir? Nasıl hazırlanır?
2022-05-17 09:27:22         Savunma ve tutanak nedir? Nasıl hazırlanır?

SAVUNMA VE TUTANAK NEDİR? NASIL HAZIRLANIR?

İşçi ve işveren arasındaki iş sözleşmesinin feshetmesi durumunda sıkça karşımıza çıkan sorulardan biri de, savunma ve tutanak ile ilgili oluyor. “Savunma talep formu nasıl hazırlayacağım?” ve “Tutanak hangi durumlarda tutulur?” gibi aklınızdaki tüm sorularınızı yazımızla cevaplıyoruz.

İş hayatının her zaman ideal gördüğümüz akışta ilerlemesi bazı durumlarda mümkün olmayabiliyor. Bir işveren olarak iş yerinde is

Okumaya Devam Et →
Şirketten nasıl para çıkartabilirim?
2022-05-09 09:57:16         Şirketten nasıl para çıkartabilirim?

ŞİRKETTEN NASIL PARA ÇIKARTABİLİRİM?

Şirketiniz var ve para da kazanıyor. Kendi kişisel ihtiyaçlarınız için şirketteki parayı bir şekilde çekmeniz ve kullanmanız gerekiyor, ama nasıl?

Şirketinizden para çıkarabilmek için kullanabileceğiniz birkaç yöntem var. Bu yöntemlere beraber bakalım:

Ortaklara cari hesaba borç kaydederek para çıkartmak

Şirket banka hesabınızdan şahsi hesabınıza para transferi. Bu şekilde para ç

Okumaya Devam Et →
Paylaş